Yasal Takip Sürecinde Kredi Kullanılabilir mi?

Yasal takibe giren kullanıcılarımız için yasal takip sürecinde kredi kullanabilir mi konusunda aydınlatıyoruz. Yaygınlaşan kredi kullanımı bankaların sağladıkları yüksek kredi imkanları ile daha da artmıştır. Ancak bazı bireyler öncesinde herhangi bir bankadan kullandıkları kredinin vade süresi içerinde ödemesinde ödemeleri geciktirmesi veya ödemelerini sürekli olarak atlaması nedeniyle bankalarca kötü müşteri konumuna düşmektedir.

Yasal Takibe Alınanlar Kredi Kullanabilir mi?

Yasal takip sürecinde kredi kullanabilir miyim?

Yasal takip sürecinde kredi kullanabilir miyim?

Böyle bir hal bireylerin kredi ödemesinde yüksek faizlere ve kredi notlarının düşmesine neden olmaktadır. Kredi ödemelerinde sorun yaşayanlar bankalarca yasal takibe takılmaktadır. Kredi notu düşük olan şahısların bankalarda tekrar kredi alması zorlaşmaktadır.

Ödeme düzensizlikleri nedeniyle olumsuz müşteri konumuna düşen şahıslar yeniden yapılandırma ile yeni ödeme planlarıyla ödemelerini düzenli gerçekleştirerek bu durumu lehlerine çevirebilirler.

Yasal Takibin Kişilerin Banka İlişkileri Üzerindeki Etkisi

Borçlarını yeni planında düzenli ödeyerek yasal takip durumlarını düzeltebilirler ama bu tam bir çözüm olmayabilir. Borcun tamamen sonlanması ile yasal takipte ki etkisi azalabilmektedir. Ancak yasal takibe alınanlara kredi veren bankalarda bulunmaktadır.

Yasal takibe alınanlar kredi kullanabilir mi? Yasal takibe takılan şahsın tekrar kredi alması imkansız olmasa da şartları fazlasıyla ağırdır. Yasal takibe takılanlar tekrar kredi almak istediklerinde yasal takibe takılanlara kredi veren bankalara başvurabilirler.

Yasal Takibe Alınmış Müşteriler İçin Kredi Koşulları

Yasal takibe takılanların tekrar alabilecekleri kredinin miktarı düşük, faizi çok yüksek ve vadesi kısa olmaktadır. Yasal takibe takılanların tekrar kredi alabilmeleri için bankaların bazı şartlarını sağlamaları gerekmektedir. Bu şartlar yasal takibe takılan kişinin tekrar kredi alabilmesi için başvurularda herhangi bir taşınmazı bankaya ipotek ettirmesi ya da sabit gelirli bir devlet memurunu kefil olarak göstermesidir.

Bu iki durum yasal takibe alınan kişinin yeni kredisinin onaylanmasında olumlu etkileri olabilmektedir. Yasal takibe takılanlara belirli şartlar altında kendilerince uygun gördükleri durumlarda kredi veren banklar arasında ING Bank, Finans Bank, Ziraat Bankası ve Deniz Bank sayılabilir.

Bu bankalarda genel olarak yasal takibe alınanlara sunulan kredi seçenekleri; kredi miktarı 5000 TL-30000 TL, vadeler genel olarak 12 ay-60 ay arası ve değişkenlik gösterebilen ancak yüksek faiz oranları şeklinde oluşabilmektedir.

Tüm bankaların faiz oranları ile kredi hesaplama yapabilirsiniz. Ne kredisine ihtiyacınız varsa tıklayın!

İhtiyaç kredisi hesaplama

Konut kredisi hesaplama

Taşıt kredisi hesaplama

Bu konuda son olarak yasal takibe takılanlara kredi veren bankalarca uygulanan şartlar ağır olduğu gibi kredinin onaylanma sürecide uzun ve zor olduğunu belirtelim.

Yasal takipte kredi kullanmak hakkında soru, görüş ve düşüncelerinizi yorum yazarak bizlerle paylaşabilirsiniz.

Editör

Krediler ile ilgili bilmedikleriniz ve kredi kullanırken ihtiyaç duyacağınız konularda bilgiler.

Yorumlar
Yorumlar yayınlanmadan önce Nekredisi yöneticileri tarafından kontrol edilmektedir. Yorum yazmadan önce lütfen Kullanım Koşulları'nı gözden geçiriniz!

Yorum Yaz

Ne Kredisi