Öğrenciler Kredi Alabilir mi?

Öğrenciler kredi veya kredi kartı alabilir mi hakkında öğrencileri ve ailelerini bilgilendirmek istedik.

Öğrenci statüsündeki gençler, ihtiyaç durumunda bir bankadan kredi çekebilir mi ya da kredi kartı sahibi olabilir mi? Özellikle üniversite öğrencilerinin cevabını aradığı bu konular hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız yazımızı okumaya devam edin…

Öğrenciler nasıl kredi veya kredi kartı alabilir

Öğrenciler nasıl kredi veya kredi kartı alabilir

Öğrenciler Kredi Çekebilir mi?

Bankaların, tüketicinin kredi başvurusu sırasında aradığı üç temel şart vardır. Bunlardan ilki kredi notunun kredi almak için yüksek ya da yeterli seviyede olması, ikincisi gelir durumunu belirten bir belgenin olması ve üçüncüsü ise en az üç aylık sigortalı olmasıdır.

Söz konusu öğrenci; aynı anda hem okuyor ve hem de çalışıyorsa, yani gelirini belgeleyebiliyorsa, çalıştığı iş yeri ya da kurum tarafından da sigorta yapıldıysa kredi alması mümkün olarak ön görülmektedir.

Ancak, öğrenci ve çalışmıyor, dolayısı ile sigortası yoksa, kredi çekmek için yine de bir yol bulunmakta… Kredi çekmek isteyen öğrencinin, kendi üzerine kayıtlı bir taşınmaz mülkü varsa, ipotekli kredi seçeneğini değerlendirebilir. Ayrıca bu taşınmaz mülkten, kendi adına sözleşmeli bir kira geliri varsa, bu belge ile net gelirini beyan ederek ihtiyaç kredisi başvurusunda da bulunabilir.

Tüm bunların yanında; bir bankadan kredi çekebilmek için öncelikle alt sınır 18 yaş olarak belirlenmiştir. Bu sebeple 18 yaşın altında olan gençler, hangi kredi türü olursa olsun kredi alamamaktadırlar.

Öğrenciler Kredi Kartı Alabilir Mi?

Günümüzde neredeyse herkesin ihtiyaç duyabileceği kredi kartlarına öğrenciler de ihtiyaç duyabilir. Özellikle de öğrencilik hayatının getirdiği mali zorlulardan dolayı pek çok öğrenci kredi kartı kullanmak istemektedir.

Öğrencilerin kredi kartı alması, elbette ki kredi almasından daha basit ve daha az belgeyle olmaktadır. Hatta bazı bankaların, sadece öğrencilere yönelik sunduğu, çeşitli avantajları olan ve para puan biriktirme özelliği bulunan kredi kartları da mevcut…

Öğrenciler için kredi kartı seçeneği bulunan bankaların bazıları 18 yaş uygulaması yaparken, bazı bankaların ise 18 yaş altı öğrenciler için de kredi kartı türü bulunmaktadır.

Öğrenciler için olan kartlarının; kredi kartı limiti gibi bazı özellikleri, standart kredi kartlarına göre daha düşük olsa da, bu kartların hepsi, gençlerin kredi kartı ihtiyaçlarına cevap verebilecek niteliktedir.

Kredi kartı konusunda gençler için bir seçenek de, ek kart olabilir. Ebeveynlerinin ya da bir yakınlarının kullandığı asıl kredi kartı üzerinden çıkartılması talep edilebilecek bir ek kart ile kredi kartı kullanabilirler.

Konu:

Editör

Krediler ile ilgili bilmedikleriniz ve kredi kullanırken ihtiyaç duyacağınız konularda bilgiler.

Yorumlar
Yorumlar yayınlanmadan önce Nekredisi yöneticileri tarafından kontrol edilmektedir. Yorum yazmadan önce lütfen Kullanım Koşulları'nı gözden geçiriniz!

Yorum Yaz

Ne Kredisi