Kredi Sicili Nasıl Temizlenir?

Kredi siciliniz bozuk veya kötü durumda kredi sicilinizi temizleyebilirsiniz. Kredi sicilini düzeltmek ve temizlemek için önerilerimiz.

Kredi Sicili Nasıl Temizlenir?

Negatif bir kredi notundan kurtulmak ve gecikmeler üzerinde çalışmak, kötü bir kredi sicilini yeniden yapılandırmaya başlamanın en iyi yoludur. Kredi notunuzu, yaptığınız kredi başvurularını olumlu değerlendirilmesini sağlayacak ve daha avantajlı faiz oranlarından yararlanabileceğiniz kadar yüksek bir seviyeye çıkarmak için, daha fazlasını yapmaya ihtiyacınız olacak. Kredi ve kredi kartlarını sorumlu bir şekilde idare edebildiğinizi bankalara kanıtlamak zorundasınız. Başlamak zor olabilir, ancak belirli bir ivme kazandıktan sonra yüksek bir kredi puanı ve iyi bir kredi sicili elde etmenin bir yolunu bulacaksınız…

 

Kredi Sicilini Düzeltmek İçin Öneriler!

Kredi Sicilini Düzeltmek İçin Öneriler!

Yeni Bir Kredi Kartı Alarak İşe Başlayın

Kredi notunuz kredi kartı olmadan düştüyse, bir tane kart almalısınız. Birçok tüketici, düşük kredi notu nedeniyle, sıkıntıya girme korkusu ile yeni bir kredi kartı almaktan korkar. Ancak hiç kredi kartı kullanmamak, kredi sicilini temizlemeyi daha da zorlaştıracaktır. Kredi kartını doğru kullanmak, olumlu bir ödeme geçmişi oluşturmanıza ve daha yüksek bir kredi notu kazanma yolunda ilerlemenize yardımcı olacaktır.

Yeni Kredi Alışkanlıkları Oluşturun

Her zaman yaptığınız şeyleri yapmaya devam ederseniz, her zaman sahip olduğunuz şeyleri almaya devam edersiniz. Kredi sicili yapılandırması için, kredi notunuza zarar veren harcama alışkanlıklarınızı, yeni ve daha iyi olanlarla değiştirmelisiniz. Aksi halde, kurtulmak için çok uğraştığınız kredi notuna geri dönersiniz. Kredi kartı borcunun ödemesini geciktirebileceğiniz günler artık geride kaldı. Kredi notunuzu yükseltmek için kredi ve kredi kartı borçlarınızı zamanında ödemelisiniz.

Her şeyi Zamanında Ödeyin

Cep telefonu ya da elektrik faturanız düzenli olarak kredi raporunuzda listelenmese bile, bu gecikmeler sonunda ortaya çıkabilir. Adınıza kayıtlı faturaları ve örneğin bir elektronik marketten aldığınız bilgisayarın taksitlerini geç ödemekten kaçının. Bu gecikmeler Kredi Kayıt Bürosuna ulaşırsa, kredi sicilinizi temizlemek için uzun bir süre uğraşmanız gerekebilir.

Kötü Alışkanlıkları İyileri İle Değiştirin

Eğer kredi sicilinizi yapılandırmak istiyorsanız, bir sonraki adım iyi kredi alışkanlıklarını uygulamaya koymaktır. Kötü bir kredi sicili, bankalara iyi bir kredi notu oluşturmak için ihtiyacınız olanları gösterene kadar düzelmeyecek. Aslında bu sadece, kredi kartı borçlarınızı ve faturalarınızı her ay zamanında ödemek anlamına geliyor. Kredi sicilinizi yapılandıracağınız bu sürede, çok fazla kredi kartı sahibi olmayın, çünkü ödemeleri yönetmek zorlaşabilir. Başlamak için bir ya da iki kredi kartı yeterli olacaktır.

Editör

Krediler ile ilgili bilmedikleriniz ve kredi kullanırken ihtiyaç duyacağınız konularda bilgiler.

Yorumlar
Yorumlar yayınlanmadan önce Nekredisi yöneticileri tarafından kontrol edilmektedir. Yorum yazmadan önce lütfen Kullanım Koşulları'nı gözden geçiriniz!

Yorum Yaz

Ne Kredisi