Konut Kredisi Faizlerini İndiren Bankalar

Konut kampanyası 2018 kapsamında başta kamu bankaları olmak üzere özel bankalar da konut kredisi faizlerini indiriyor.

Başbakan Binali Yıldırım’ın konut sektöründeki daralmanın önüne geçmek ve sektörü hareketlendirmek adına konut kampanyası çağrısı bankaları hareketi geçirdi.

Kısa bir süre önce başlatılan konut sektörü için teşviklerin başında KDV indirimi gelmişti. Ancak sektörü hareketlendirmeye ve ev almak isteyenleri yeterince teşvik etmemişti. Hükümetin attığı adımlar arasında en önemlisi ise bankalara yapılan konut kredisi faizlerini indirme çağrısıydı.

Başbakan açıklamalarında 10 yıla kadar olan vadelerde konut kredisi faiz oranının %0,99 seviyesine indirilmesi yönünde çalışmalar yürüttüklerini müjdelemişti. Bu çalışmalara ilk katılan bankalar kamu bankaları oldu.

En uygun konut kredisi faiz oranları karşılaştır

Ziraat Bankası Konut Kredisi Faizini İndirdi

Konut Kampanyası kapsamında konut kredisi faizlerini indiren ilk banka Ziraat Bankası oldu. Ziraat Bankası 500 bin TL ve 120 ay vadeye kadar olan konut kredileri için faiz oranlarını %0,98’e indirdi.

Ziraat Bankası konut kredisi hesaplama yapın. İstediğiniz tutar ve vade seçeneklerini değerlendirin.

Ziraat Bankası’ndan yapılan açıklama ise şöyle;

“Konut sektörü, doğrudan ve dolaylı olarak etkileme potansiyeline sahip olduğu birçok alt sektör ve ekonomiye sağladığı katma değerle ülkemiz için önemli sektörlerden biri olagelmiştir. Bu çerçevede, Bankamız gerek konutların üretim aşamasında yapı firmalarına kurumsal kredi, gerekse konutların satışında da alımların finansmanında finansal çözümler sunmaya devam etmektedir.

Hem geleneksel bir yatırım aracı olarak değerlendirilmesi, hem de sosyal bir ihtiyacı karşılıyor olması nedeniyle “konut”, tüketicilerin kredi taleplerinde önemli bir yer tutmaktadır.

Ziraat Bankası, müşterilerinin konut kredisi taleplerini, uygun faiz oranları, etkinliğini daha da artırmakta olduğu hızlı ve kolay değerlendirme süreçleri, her kesime uygun koşullarda sunulan geniş ürün yelpazesi ve gelire uygun özel ödeme planı seçenekleri ile karşılamayı sürdürmektedir. Bankamız, konut kredisini salt bir kredi vermekten öte, müşteriyle uzun vadeli bir birlikteliğin başlangıcı olarak görmekte ve konut kredisi müşterilerinin diğer tüm finansal ihtiyaçlarının karşılanmasında da tercih edeceği bütünsel çözüm önerileri sunmaktadır.

Uyguladığı fiyatlama politikasıyla, başta düşük ve orta gelir grubunda yer alan müşteriler olmak üzere farklı özellikteki müşterilerin konut alımı için ihtiyaç duyduğu finansmana erişim sağlanması, bankanın iş modelinde öncelikli olarak yer almaktadır.

Bu anlayışla, Ziraat Bankası konut piyasasında özellikle son 3 yılda gösterdiği güçlü büyüme performansı sayesinde pazar payını sürekli büyüterek 2018 yılı ilk çeyreği sonu itibariyle yaklaşık %25 seviyesine ulaştırmıştır.
Yaklaşık 200 milyar TL büyüklüğe sahip konut kredisi piyasasında, 2016 ve 2017 yıllarında sağlanan büyümenin yaklaşık %50’si Ziraat Bankası aracılığı ile gerçekleştirilmiş olup, 2018 yılının ilk çeyreğinde de aynı trendin devam ettiği görülmektedir.

Geleceğe umutla bakan ve daha güçlü bir Türkiye ekonomisi için ülke bilançosunu her zaman kendi bilançosunun önünde tutan Ziraat Bankası, bugün öncü bir adım daha atarak 11.05.2018 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere 500 bin TL’ye kadar olan konut kredilerinde, 10 yıla kadar olan vadelerde indirime giderek faiz oranını aylık %0,98 olarak belirlemiştir.”

Halkbank Konut Kredisi Faizlerini İndirdi

Konut Kampanyasına katılan ikinci banka yine bir kamu bankası oldu. Halkbank 500 liraya kadar olan konut kredisi faiz oranlarını %98’e indirdi. Halkabank hesaplı evim konut kredisi adı altında müşterilerine 120 ay vadeye kadar 500 bin TL konut kredisi imkanı sunuyor.

Farklı tutar ve vade süreleriyle Halkbank konut kredisi hesaplama yapın.

Halkbank’tan konut kampanyası kapsamında gerçekleştirilen faiz indirimi ile ilgili yapılan açıklama ise şöyle;
“Konut sektörünün, ekonomimize sağladığı katma değer ve diğer sektörleri etkileme potansiyelini göz önünde bulundurduk, ev sahibi olmak isteyenlerin hayallerini de dikkate alarak her zaman olduğu gibi müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılayacak özel bir çözüm sunmaya gayret ettik. Her aile bir ev sahibi olsun istiyoruz, müşterilerimize kolaylaştırıcı çözümler sunmayı aynı zamanda sosyal sorumluluk anlayışımızın bir gereği olarak görüyoruz.”
Bireysel müşterilerinin talep ve ihtiyaçlarını yakından takip ederek, her gelir grubundaki müşterilerine uygun koşullarla finansmana erişim imkânı sağladıklarını belirten Arslan şunları söyledi:

“Geniş ürün yelpazesi ve özel ödeme planı seçenekleri, hızlı ve kolay değerlendirme süreçleriyle müşteri memnuniyetini en üst düzeyde gerçekleştirme anlayışıyla çalışıyoruz. Ev sahibi olmak isteyen müşterilerimizin tüm finansal ihtiyaçlarına da ‘Halk İster, Halkbank Yapar’ anlayışımızla yaklaşıyoruz. Üreten Türkiye’nin Bankası olarak, bundan sonraki süreçte de ülkemiz istikrarına, ekonomimize ve müşterilerimize azami katkı sağlama bilinciyle çalışmalarımızı sürdüreceğiz.”

Şekerbank Konut Kredisi Faiz Oranını İndiren İlk Özel Banka

Başbakan Binali Yıldırım’ın çağrısına cevap veren ilk özel banka Şekerbank oldu. İki dev kamu bankasının faiz indirimlerini takip eden Şekerbank 500 bin lira ve 60 aya kadar olan konut kredisi faiz oranlarını %0,98’e indirdiğini duyurdu.

Şekerbank konut kredisi faiz indiriminden faydalanmak için kredi kullanmak isteyen kişilerin daha önce konut kredisi kullanmamış olması gerekiyor.

Farklı vade ve tutar seçenekleriyle Şekerbank konut kredisi hesaplama yapmak için tıklayın.

Vakıfbank Konut Kredisi Faizini İndirdi

Ziraat Bankası ve Halkbank’ın ardından Vakıfbank’ta konut kredisi faiz oranlarında indirime gitti. Konut kampanyası kapsamında sektörü canlandırmak adına gerçekleşen faiz indirimlerine Vakıfbank da katıldı.

Vakıfbank’tan gelen açıklamaya göre konut kredisi faiz 500 bin liraya kadar olan konut kredisi faizi 120 ay vadeye kadar %,98 oldu. Vakıfbank konut kredisi faizleri indirim öncesinde %1,16 seviyelerindeydi.

Halden anlayan konut kredisi adıyla müşterilerine sunduğu konut kredisi faiz oranı indirimi 14 Mayıs’tan sonda kullanılacak krediler için geçerli olacak.

Vakıfbank konut kredisi hesaplama yapmak için tıklayın.

Editör

Krediler ile ilgili bilmedikleriniz ve kredi kullanırken ihtiyaç duyacağınız konularda bilgiler.

Yorumlar
Yorumlar yayınlanmadan önce Nekredisi yöneticileri tarafından kontrol edilmektedir. Yorum yazmadan önce lütfen Kullanım Koşulları'nı gözden geçiriniz!

Yorum Yaz

Ne Kredisi