En Uygun Kredi Nasıl Bulunur?

En uygun kredi nasıl bulunur ve nasıl alınır konusunda kullanıcılarımız için yaptığımız araştırma sonuçlarını yazımızda özetliyoruz.

En uygun kredi her birey için farklıdır. Bir kişi için uygun olabilecek kredi diğeri için en uygun olmayabilir. Peki sizin için en uygun kredi nasıl alınır?

En Uygun Kredi Nedir?

En uygun kredi sizin için en düşük maliyetle en uygun geri ödeme koşullarına sahip olan kredidir. Yani kredi ödemesi tamamlanana kadar cebinizden çıkacak paranın en düşük seviyede olan sizin için en uygun kredi olacaktır. Kısaca yıllık maliyet oranı olarak nitelendirilen ve kredinin toplam maliyetini ölçen oran üzerinden bir değerlendirme yapmak gerekir. En düşük yıllık maliyet oranı sizin için en uygun kredi olacaktır. Yıllık maliyet oranı hesaplama yaparak kredi seçimini kolaylaştırabilirsiniz.

Burada farklı bir bakış açısıyla sizin için en uygun kredi en az uğraştıran kredi olabilir. Örneğin toplam maliyeti 11.000 TL olacak bir kredi için zorlu bir başvuru süreci yerine 11.100 TL toplam maliyetli hiç uğraştırmayacak bir kredi tercih edilebilir.

Bu yüzden aslında en uygun kredi kişiden kişiye ve tercihlere göre değişebilir. Elinizde kredi faiz oranların varsa hemen faiz oranı girerek kredi hesaplama yapabilirsiniz. Peki sizin için en uygun krediyi nasıl bulacaksınız?

En Uygun Kredi Nasıl Alınır?

En uygun kredi nasıl alınır

En uygun kredi nasıl alınır

Kredi çekmeye karar verdiğinizde ilk olarak küçük bir araştırma yapmanız gerekir. Öncelikle internetin nimetlerinden faydalanarak, bankaların kullanmak istediğiniz kredi türüne göre faiz oranlarını araştırın. Mümkünse bunları karşılaştırmak üzere listeleyin.

Sizi en az uğraştıracak banka ve kredisi sizin için en uygun kredi haline gelebilir. Bu yüzden öncelikle eğer hali hazırda çalıştığınız bir banka, örneğin maaş müşteri olduğunuz bir banka varsa onun size sunduğu kredi özelliklerini gözden geçirmenizi tavsiye ederiz.

Çalıştığınız bir bankadan kredi çekmek hiçbir ilişkiniz olmayan bir bankadan kredi çekmekten çok daha kolaydır. Bunun nedeni banka elindeki bilgiler ışığında sizin kredi geri ödeme gücünüzü kolayca ölçebilir. İşte bu kolaylık size sürecin hızlı ve zahmetsiz ilerlemesi olarak yansıyacaktır.

Dikkat etmeniz gereken bir başka önemli unsur ise kredi kampanyalarıdır. Bankalar çeşitli dönemlerde çok uygun şartlarla kredi ürünleri sunmaktadır. Bu kampanyaların nedeni, bankaların kredi hedefleri doğrultusunda ulaşılamayan rakamlara erişmek için daha uygun koşullar sunarak açıklarını kapatmak istemeleridir.

Bu yüzden kredi kampanyalarını takip etmek sizi en uygun krediye ulaştırabilir. Var olan kampanyaları değerlendirmek kolaydır. Bir adım ötesi bir süre içinde çıkabilecek kampanyaları öngörmektir.

Eğer krediyi kullanmak için vaktiniz varsa kredi kampanya dönemlerini bekleyebilirsiniz. Örneğin çoğu bankanın yıl sonuna doğru kredi hedeflerini tutturmak için sonbahar kredi kampanyaları düzenler ve bunlar normalde kullanacağınız kredi koşullarına göre çok daha uygundur.

Son olarak değinmemiz gereken konu ise ülkenin içinde bulunduğu ekonomik koşullardır. Bankaların kredi faiz oranları Merkez Bankası tarafından açıklanan faiz oranları doğrultusunda şekillenir.

Ekonomiyi takip ediyorsanız ve Merkez Bankası’nın faiz oranlarını ne zaman düşürüp ne zaman arttıracağını öngörebilirsiniz. Daha önce bahsettiğimiz gibi eğer kredi ihtiyacınız acil değilse ve faiz oranlarının düşme yönünde bir beklentiniz varsa çok uygun koşullarla kredi bulabilirsiniz.

En uygun kredi türüne göre de farklılık gösterebilir. Peki kredi türüne göre dikkat etmeniz gerekenler nelerdir?

En Uygun İhtiyaç Kredisi Nasıl Bulunur?

İhtiyaç kredisi tüm krediler arasında en çok kullanılan kredi türüdür. Bu yüzden daha sık kullanma olasılığınız olduğu için maliyetinin düşük olması çok önemlidir.

En uygun ihtiyaç kredisi nasıl alınır konusunda daha detaylı bilgi almanızı tavsiye ederiz veya hemen bankaların en uygun ihtiyaç kredisi faiz oranlarını inceleyebilirsiniz.

En Uygun Konut Kredisi Nasıl Bulunur?

Konut kredileri tutar olarak genellikle çok yüksek olduğu için kredi maliyetinin düşük olması hayati önem taşımaktadır. Bu yüzden eğer konut kredisi kullanmak istiyorsanız tavsiyemiz kredi araştırmanızı daha detaylı yapmanızdır.

En uygun konut kredisi nasıl alınır başlıklı yazımızı okuyarak kendinize doğru bir yol haritası ve dikkat etmeniz konulara göz atabilirsiniz. Bankaların en uygun konut kredisi faiz oranlarını kolayca araştırabilirsiniz.

En Uygun Taşıt Kredisi Nasıl Bulunur?

Taşıt kredileri nispeten en kolay kullanım koşullarına sahip olan kredi türüdür. Ancak en uygun krediyi bulmanın en zor olduğu kredi olarak ön plana çıkmaktadır.

En zor olmasının ana nedeni otomobil acentelerinin için içine girerek çok uygun koşullarla finansman kaynakları sunabilmesidir. En uygun taşıt kredisi nasıl alınır hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Kredi araştırmanıza başlamak için bankaların en uygun taşıt kredisi faiz oranlarını görebilirsiniz.

Editör

Krediler ile ilgili bilmedikleriniz ve kredi kullanırken ihtiyaç duyacağınız konularda bilgiler.

Yorumlar
Yorumlar yayınlanmadan önce Nekredisi yöneticileri tarafından kontrol edilmektedir. Yorum yazmadan önce lütfen Kullanım Koşulları'nı gözden geçiriniz!

Yorum Yaz

Ne Kredisi