En Düşük Faizli Kredi Nasıl Alınır?

Nakite ihtiyaç duyulduğunda ilk başvurulan yer bankadır. Peki en düşük faizli krediyi nasıl alabilirsiniz? Bu yazımızda düşük faizli kredi almak konusunda bilgileri bulabilirsiniz.

Bankaların belirli faiz oranları ve vadelerle verdikleri birçok kredi çeşidi var. Aylık geliriniz ve kredi notunuzun durumu ile paralel şekilde hesaplanan, belirli bir limite kadar alabileceğiniz, ihtiyacınıza uygun bir kredi ürününü en düşük faiz ve en avantajlı biçimde nasıl alırsınız, bu yazımızda bunu anlatacağız. İşte ihtiyacına uygun krediyi, düşük bir faiz ile almanın yöntemleri…

En düşük faizle nasıl kredi alabilirim

En düşük faizle nasıl kredi alabilirim

Kredi Notu ve Kredibilite

İlk olarak güncel kredi puanınızı öğrenin. Düşük faizli kredi almak istiyorsanız, kredi başvurunuzu yapmadan önce kredi notunuzun ne durumda olduğunu bilmelisiniz. Bankaların, kredi kullandırırken dikkate aldığı ilk ve en önemli unsur kredi notunuzdur. Bu not ile bankaların sizin başvurunuzla ilgili olarak ne kadar olumlu ya da olumsuz bir düşünceye sahip olabileceğini, kredi raporu ve kredi notu ile kredibilite bilginize sahip olabilirsiniz.

Herhangi bir bankadan düşük bir ücret ödeyerek alabileceğiniz kredi risk raporu ile kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Eğer notunuz yüksekse, ortalamadan daha düşük faizli bir kredi alabilirsiniz. Kredi puanı yüksek olan müşterileri için özel faiz oranları belirleyen bankalar mevcut.

Düşük faizli kredi avantajından yararlanarak toplam kredi maliyetinizi düşürebilirsiniz. Ancak, kredi notunuz düşük ise, kredi kartı ve diğer ödemelerinizi zamanında ve düzenli yaparak kredi notunuzu yükseltmeyi denemelisiniz.

Mevcut Kredinizi Yapılandırma

Faiz oranı düşük bir kredi alabilmek için diğer bir yöntem ise yapılandırmadır. Bankanız ile görüşerek, devam eden kredi borcunuzu uzun bir süreye yayıp aylık ödeme tutarını azaltarak aynı anda düşük faizli bir krediden de yararlanabilirsiniz.

Dönemsel Kampanyalı Krediler

Bir başka yöntem ise bankaların kampanyalı kredilerini takip etmektir. Bankalar belirli özel günlerde ve farklı periyotlarla müşterilerine düşük faizli kredi ürünleri sunmaktadırlar. Ancak bu kampanyalı krediler, genelde düşük tutarlı ve kısa vadeli olmaktadırlar.

Kredi Maliyet Karşılaştırması Yapın

Bankaların internet sitelerinde yer alan kredi türleri, faiz oranları, vadeleri ve komisyon masrafları ile ilgili bir araştırma yaparak hangi bankanın verdiği kredinin toplamda ne kadarlık bir maliyet çıkardığını hesaplayın. Farklı bankaların çalışma prensipleri gereği, farklı maliyetler çıkacaktır. Faiz oranı düşük ve avantajlıymış gibi görünen bir kredi ürünü, toplam maliyette dezavantajlı olabilir. Dikkatle inceleyerek bankalar arası kredi maliyet karşılaştırması yapın.

Bankaların en uygun ihtiyaç kredilerini inceleyin!

Bankaların en uygun konut kredisi faiz oranları.

Bir araba almak istiyorsanız en uygun taşıt kredileri için tıklayın.

Editör

Krediler ile ilgili bilmedikleriniz ve kredi kullanırken ihtiyaç duyacağınız konularda bilgiler.

Yorumlar
Yorumlar yayınlanmadan önce Nekredisi yöneticileri tarafından kontrol edilmektedir. Yorum yazmadan önce lütfen Kullanım Koşulları'nı gözden geçiriniz!

Yorum Yaz

Ne Kredisi